Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Zielona Góra - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze

miesiąc temu

Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze, które obowiązują na terenie kraju, są określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z 23 lutego 2024 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze stosuje się w sytuacji rzeczywistego zagrożenia lub w celu przeprowadzenia treningu i ćwiczeń.

Więcej
12542_1.png

KOMUNIKAT o wzmożonym ruchu kolumn wojskowych w związku z ćwiczeniami DRAGON-24.

2 miesiące temu

Od 12 lutego 2024 r. w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z programem szkolenia Sił Zbrojnych RP, na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych.


Przybycie i przejazdy kolumn będą wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.


Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.


Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu.


Kolumny wojskowe będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.


Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.


Zwracamy się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. 

Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.


Więcej

Informacja - Wilki - jak się zachować

5 miesięcy temu

Jak się zachować, gdy spotkamy wilka?! Ulotki do pobrania.


Źródło WWF Polska

Więcej
wilki.jpg

Kategorie

Kalendarz wydarzeń

pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz